FENCA Congress Sofia 2017 – една от най-важните европейски браншови срещи в сферата на събиране и изкупуване на вземания, тази година за първи път, ще се проведе в България.
Тридневното събитие започва на 27 септември в Хотел Хилтън София. Бойко Атанасов – зам.-министър на финансите, Ървин Фолкнър – президент на Федерацията на европейските национални колекторски асоциации (FENCA), Марвин Рамке – управляващ директор на EOS Group за Централна и Източна Европа, са само част от говорителите, които ще представят предизвикателствата, развитието на колекторския бизнес, добри практики, както и насоки за работа в бранша.
На 15-тото издание на конгреса, гостувал на едни от най-големите европейски столици до момента, се очакват над 200 професионалисти от бизнеса, както и от съпътстващите го сфери. Домакин на срещата е Асоциацията на колекторските агенции в България (АКАБГ), което идва като поредния атестат за целенасочените усилия на организацията да наложи добри практики за работа в индустрията.
Една от водещите теми ще бъде промяната в Регламента за защита на лични данни (която ще влезе в сила през Май 2018) както и създаването на Европейски етичен кодекс.
"Регламентът съществено ще промени бизнес обстановката на ЕС по отношение на защита на данните, което ще доведе до преразглеждане на вътрешните процедури на компаниите в сферата на събиране на вземания (в ЕС и извън него).
Федерацията има за цел да подготви колекторските агенции за предстоящите промени и решението, което предлага е създаване на Паневропейски етичен кодекс за индустрията, който ще кореспондира с промените в регламента.“, казва в интервю за италианското издание Credit village magazine Ървин Фолкнер, президент на FENCA.
Колко важна е репутацията и какъв е имиджът на индустрията по събиране и изкупуване на вземания е друг акцент в събитието. “Нашият бранш е ключов за доброто финансово здраве на всяка икономика и е много важно да вършим работата си коректно и прозрачно за обществото”, казва Райна Миткова, председател на АКАБГ и член на борда на FENCA.
„Финансовата култура е най-добрата превенция на задлъжнялостта“ е темата на кръгла маса, която ще се проведе в рамките на FENCA Congress Sofia 2017 – 28 септември 2017 (четвъртък) с начален час 10:00.
Александер Грилихес – „През последните години АКАБГ работи много усилено в посока за повишаване на финансовата култура на потребителите. От редовните проучвания на задлъжнялостта на домакинствата и бизнеса, които правим, е видно, че неумението да боравим с личните си финанси е една от основните причини за изпадане в дълг. За нас е удовлетворяващо да отчетем, че тенденцията е положителна – с малко, но се покачва броя на хората с по-добра финансова култура.“
Федерацията на европейските национални колекторски асоциации (FENCA) е институцията, представляваща интересите на европейския бизнес по управление и изкупуване на вземания пред европейските институции и законотворци от 1993 г. Членовете на FENCA представляват над 75% от агенциите по събиране на вземания и държат 80% пазарен дял в Европейския съюз, с над 100 хил. служители, обслужващи повече от 5 милиона клиента.


Клозе очаква головият му рекорд да падне на Мондиал 2026
Българин постави рекорд на Гинес по излитания и кацания
Тежка катастрофа със загинал и двама ранени
Везенков стана шампион на Гърция
Премахват сухо дърво на ската в близост до заведение на крайбрежната алея
Китай вече действа срещу AI шока върху заетостта, САЩ още нямат план
Мъск и Сейлър тестват силата на пазарната еуфория
Средните сили търсят начин да не изостанат в AI надпреварата
Тръмп и Моди се опитват да възстановят отношенията си след ударите на САЩ
Vanguard сложи край на 20-годишното царуване на BlackRock на ETF пазара в САЩ
Шефът на НАТО изненада с избора на лична кола
Не всичко е електричество - Skoda готви нов Karoq с ДВГ
Новият регламент за накладките изправя Европа пред сериозен проблем
Льо Ман: Какво трябва да знаете за най-великото автомобилно състезание?
Lexus пусна дезодорант за крака в автомобила
Звездата от Marvel Елизабет Олсън е бременна (СНИМКИ)
Защо звездите са в различни цветове
Зловеща мистерия отпреди 7000 години: археолози откриха обезглавени скелети в праисторическо селище
Русия представи AI дронове прехващачи за защита на морската инфраструктура
Тревожен сигнал от Антарктида: огромна температурна аномалия разтревожи учените